סוכות.jpg

ערכה לחג סוכות משפחתי

"בסוכות תשבו שבעת ימים"

קישוטים לסוכה, אסופת סדר ישיבה בסוכה, הזמנת אושפיזין, מקורות ומאמרים

סדר ברכות ופעילויות לסוכה

חג הסוכות מזמין אותנו לישיבה ביחד בסוכה כמשפחה וקהילה.רגע לפני הכניסה לשגרה, לפני ההתכנסות של החורף, אנו מוזמנים לצאת החוצה ושבוע לדור בבית ארעי, לשנות את ההרגלים שלנו, להסתכל אל השמיים, ולשמוח בחלקנו

 
 

אירועים בקהילות

"ופרוש עלינו סוכת שלומך", אנחנו מזמינים אתכם לשלל פעילויות מקוונות בסוכות הקהילות השונות ברחבי הארץ.

אושפיזין ואושפיזות

אחד ממנהגי החג הרבים בסוכות הוא הזמנת אורחים לסוכה. מלבד האורחים הממשיים אנחנו מזמינים גם אורחים רוחניים – האושפיזין. האושפיזין הם  שבעת אבותינו הקדמוניםהבאים לבקרנו בכל אחד מימי החג. בימינו אנחנו מוזמנות להוסיף לצד האושפיזין הגברים גם אושפיזות. לפי אחת ההצעות, מונה רשימת האושפיזות את שרה, מרים, דבורה, אביגיל, חנה, חולדה ואסתר. ו ניתן גם כמובן להזמין אושפיזין ואושפיזות מודרניות : לאה גולדברג, א.ד גורדון ועוד… את מי אתם רוצים להזמין? 

 

ארבעת המינים

אחת ממצוות החג היא מצוות נטילת ארבעת המינים: לולב, אתרוג, ערבה והדס אותם אוגדים יחד. ארבעת המינים מסמלים סוגים שונים של אנשים, קבוצות, איכויות אותם אנו מבקשים לחבר, לאגד, ולברך. 
מוזמנים להוריד את ברכת ארבעת המינים וללמוד עוד על המנהג:

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ יי אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי וְאִמּוֹתַי, שֶׁכְּשֵׁם שֶׁקֵּרַבְתִי פְּרִי עֵץ הָדָר, כַּפּוֹת תְּמָרִים, עֲנַף עֵץ עָבוֹת וְעַרְבֵי נָחַל, כָּך תְּקָרֵב אֶחָד אֶל אֶחָד אֶת עַמְּךָ יִשְׂרָאֵל וְיֵעָשׂוּ כֻּלָּם אֲגֻדָּה אֶחָת לְקַיֵּם מִצְוַת "וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ" וְלַעֲשׂוֹת רְצוֹנְךָ בְּלֵבָב שָׁלֵם.

בָּרוּךְ אַתָּה יי אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם אֲשֶׁר קִדְּשָׁנוּ בְּמִצְותָֹיו וְצִוָּנוּ עַל נְטִילַת לוּלָב:

ביום הראשון שמברכים על הלולב מברכים גם שהחיינו:

בָּרוּךְ אַתָּה יי אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם שֶׁהֶחֱיָנוּ וְקִיְּמָנוּ וְהִגִּיעָנוּ לַזְּמַן הַזֶּה:

 
 

קישוטים לסוכה

חג סוכות הוא הזדמנות מצוינת לזמן איכות עם הילדים, לקשט ביחד את הסוכה, לחשוב איך אתם רוצים לעצב ביחד את המרחב המשפחתי. אנחנו מזמינים אתכם להוריד ערכת קישוטים לצביעה וגזירה. לאורך כל החג תשודר תפילה מאחת מהקהילות גם בעמוד הפיסבוק של התנועה.

והעמקת בחגך

על סוכות כחג של תהליך, של שמחה ושל צדק חברתי. מאמרים נוספים של רבני ורבות התנועה שנותנים מבט עמוק ומקיף על המאפיינים השונים של החג.